/* */ /**/

Αποστολέας Θέμα: Πρέμια PREMIA ΠΑΣΑΛ Pasal development  (Αναγνώστηκε 9836 φορές)

Νικος Νικου

• Full Member
Απ: Πρέμια PREMIA ΠΑΣΑΛ Pasal development
« Απάντηση #31 στις: Δεκεμβρίου 11, 2021, 16:58 »
Μπου ου ου χα χα χα χα χα χα χα χα !

aladdin

• Hero Member
« Απάντηση #32 στις: Δεκεμβρίου 13, 2021, 12:36 »
κάθε μερα ένα τούβλο 17.290 τεμ . στο 1,50 ..
μέσος όγκος προηγούμενης εβδομάδος : 8.820
 :)

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #33 στις: Δεκεμβρίου 13, 2021, 13:12 »
κάθε μερα ένα τούβλο 17.290 τεμ . στο 1,50 ...
Ακόμα μαζεύουν φίλε ... θέλει υπομονή.

AIAS12

• Hero Member
« Απάντηση #34 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 09:43 »
PREMIA PROPERTIES. Στην Αθήνα θα γίνει τελικά και όχι στην Κορινθία η επένδυση των εταιρειών Theracell και Orgenesis (εισηγμένη στο Nasdaq) που ενέκρινε πρόσφατα η διυπουργική επιτροπή και αφορά τη δημιουργία Τεχνολογικού Πάρκου Βιοτεχνολογίας και Καινοτομίας.

Στη συγκεκριμένη υπόθεση εμπλέκεται και η Premia Properties, καθώς αυτή είναι που θα αγοράσει το ακίνητο και θα το εκμισθώσει μακροχρόνια στους επενδυτές.

Με την κίνηση αυτή, η εισηγμένη στο ΧΑ εταιρεία διευρύνει το φάσμα των δραστηριοτήτων της, επεκτεινόμενη σε ακίνητα που σχετίζονται με την υγεία και την καινοτομία. Τόσο η συγκεκριμένη κίνηση, όσο και άλλες επικείμενες θα χρηματοδοτηθούν μέσα από την έκδοση εταιρικού ομολόγου της τάξεως των 100 εκατ. ευρώ, η οποία δρομολογείται για τον προσεχή Ιανουάριο.

https://www.euro2day.gr/chameleon/article-blog-chameleon/2110754/h-pandhmia-o-kyrtsos-kai-o-mpogdanosee-metra-gia-t.html
ΕΔΩ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΤΟΧΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΟΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΕ ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΟΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ
ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΜΕ ΠΑΣΑΛ , ΟΣΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ ΣΤΗΝ ΠΑΣΑΛ ΧΑΣΑΜΕ ΜΕΣΑ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΤΕ ΜΙΛΑΓΑ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΠΑΣΑΛ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΗ ΜΝΗΜΗ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΑΝ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΑΝ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΕΝΕΙ ΟΤΙ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΟΝΤΑΝ ΑΤΟΜΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΦΟΡΟΥΜ ΟΠΩΣ ΕΚΑΝΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΜΕ ΑΛΛΗ ΜΕΤΟΧΗ Η ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ,Ο ΑΛΛΟΣ ΜΟΝΟ Η ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΛΛΟΝ 1 ΑΦΟΥ ΠΕΙΡΑΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΔΟΥΛΕΥΕ

AIAS12

• Hero Member
« Απάντηση #35 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 10:41 »
https://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/2110786/premia-properties-prosymfono-me-dimand-gia-apokths.html
Η ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΤΥΦΩΝΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΒΡΗΚΕ ΝΩΡΙΣ

aladdin

• Hero Member
« Απάντηση #36 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 13:00 »
ΑΓΟΡΑ / Τεμ        ΠΩΛΗΣΗ / Τεμ
1.47 €    500     1.48 €   7,179
1.46 €  6,550     1.49 €   2,629
1.45 €  6,700     1.50 €   2,920
1.44 €  8,000     1.51 €   2,950
1.43 €  6,000     1.52 €   6,350

elpsa

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #37 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 13:33 »
ΠΡΕΜΙΑ: Ετσι είναι… Την τράβηξαν μέχρι τα 1,9000 ευρώ, έκαναν την ΑΜΚ (2η φορά, αν δεν απατώμεθα) και μετά η τιμή ούτε καν που μπορεί να ξεφύγει της τιμής της ΑΜΚ (1,4400 ευρώ)…

Τώρα ετοιμάζονται για ομολογιακό, αργότερα θα κάνουν κι άλλη ΑΜΚ και σιγά μην ενδιαφερθούν για την πορεία της μετοχής τους. Ενώ δεν μπορούν να έχουν παράπονα από την αγορά, με premium διαπραγματεύεται στο ταμπλό.
Να σημειωθεί ότι στο 9μηνο εμφανίζει αρνητικές ελεύθερες ταμειακές ροές ύψους 26,2 εκατ. ευρώ.
ΚΑΙ για του λόγου το αληθές

https://www.mikrometoxos.gr/ch-a-paratiriseis-ektimiseis-kai-episimanseis-15-dekemvrioy/

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #38 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 16:15 »
@elpsa: Ευχαριστούμε πολύ για την ενημέρωση elpsa. Κατά την ταπεινή μου γνώμη, εκεί στον μ.μ. δεν έχουν προλάβει να αγοράσουν ακόμα.

DK

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #39 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 17:15 »
ΠΡΕΜΙΑ: Ετσι είναι… Την τράβηξαν μέχρι τα 1,9000 ευρώ, έκαναν την ΑΜΚ (2η φορά, αν δεν απατώμεθα) και μετά η τιμή ούτε καν που μπορεί να ξεφύγει της τιμής της ΑΜΚ (1,4400 ευρώ)…

Τώρα ετοιμάζονται για ομολογιακό, αργότερα θα κάνουν κι άλλη ΑΜΚ και σιγά μην ενδιαφερθούν για την πορεία της μετοχής τους. Ενώ δεν μπορούν να έχουν παράπονα από την αγορά, με premium διαπραγματεύεται στο ταμπλό.
Να σημειωθεί ότι στο 9μηνο εμφανίζει αρνητικές ελεύθερες ταμειακές ροές ύψους 26,2 εκατ. ευρώ.
ΚΑΙ για του λόγου το αληθές

https://www.mikrometoxos.gr/ch-a-paratiriseis-ektimiseis-kai-episimanseis-15-dekemvrioy/

Ο αγαπητός μικρομέτοχος δεν ξέρει τι γράφει. Οι αρνητικές ταμιακές ροές δημιουργούνται από τις επενδύσεις σε ακίνητα. Όλα τα έσοδα μείον τις αναπροσαρμογές ακινήτων ουσιαστικά για την Πρεμια είναι ελεύθερες ταμειακές ροές και θα πάνε σε μερίσματα κατά ελάχιστο στο 50% όπως ορίζει ο νόμος για τις ΑΕΕΑΠ.

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #40 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 17:20 »
@DK: Ευχαριστούμε φίλε για την ενημέρωση. Συμφωνώ μαζί σου ... και εφιστώ την προσοχή σε site του τύπου αυτού ... διότι πίσω από τις δημοσιεύσεις πάντα κρύβεται και ένα όφελος.

AIAS12

• Hero Member
« Απάντηση #41 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 19:02 »
Επειδή των διαβάζω χρόνια και εγώ βγάλει και μάλιστα πολλά θα σας πω την απόψεις μου εννοείται δεν υπάρχουν site που σου δείνουν πληροφορίες και να είναι ολεσ σωστές θα πρέπει αυτά που σου γράφουν να τα ελέγχεις και να μπορείς να βλέπεις ποιο είναι το τυράκι  και έτσι να βγάλεις χρήματα για να μπορέσει μετά αυτοσ  να πασάρει τα παλτά που θέλει όσο ποιο μεγάλη επισκεψιμότητα έχει τόσο το χειρότερο
@@εγω αυτό που έχω καταλάβει είναι για Μ/Μ όταν στην αρχή του χρόνου σου δείξει την Χρυσή 10 και τισ κρατήσεις θα βγάλεις
Εάν ακουσεισ τον κοτζαμανησ πάλι θα βγάλεις για όλους τουσ άλλους άστα να πάνε
**Εννοείται τα ελέγχουμε όλα
Πχ εγώ έχω το site ΚΚΚ gr και έχω διαφημίσεις από την παγκρήτια πιστεύετε θα πω κάτι κακό ? Η αληθινο η ΓΕΚ αυτήν την στιγμή στα Τρίκαλα έχει τεράστιο θέμα εάν ήταν άλλη εταιρεία τώρα θα ήταν στα μανταλάκια αλλά αυτή δείνουν τρελό χρήμα στισ διαφημίσεις είδατε κανένας από αυτουσ να λένε κάτι μόνο ένας στο Κάπιταλ κάτι πήγε να πει και του την έπεσαν οι δυνάμεις του site

elpsa

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #42 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 20:52 »
Καλησπέρα, απλά ανέφερα το άρθρο του Μικρομέτοχου λόγο του ότι είναι μια σελίδα με μεγάλη επισκεψιμότητα για ενημέρωση. 
Επίσης και λόγο ενδιαφέροντος για την συγκεκριμένη μετοχή λόγο κατοχής της (η σύζυγος) και σκέψεις για διπλασιασμό θέσης τον επόμενο μήνα.
Σχετικά με τον μικρομέτοχο πιστεύω πάνω κάτω αυτά που λέει ο AIAS12.
Ευχαριστώ πολύ των DK για την ενημέρωση περί αρνητικών ταμιακών ροών.

AIAS12

• Hero Member
« Απάντηση #43 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 20:54 »
elpsa  ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ
ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΝΔΥΣΗ ΜΑΚΡΟΧΡΟΝΙΑ ΘΕΛΕΙ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΗΣ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΤΣΙΜΠΗΣΑ ΛΙΓΕΣ

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #44 στις: Δεκεμβρίου 15, 2021, 20:59 »
@elpsa φυσικά και πάντα να μας ειδοποιείς με ότι βρίσκεις ... δε νομίζω να είπε κάποιος κάτι κακό για σένα ... προσωπικά σε ευχαρίστησα κιόλας.