/* */ /**/

Αποστολέας Θέμα: Τεχνολογία - Πληροφορική  (Αναγνώστηκε 4308 φορές)

Τυφών

• Hero Member

Αετος21

• Full Member
Απ: Τεχνολογία - Πληροφορική
« Απάντηση #181 στις: Ιουλίου 01, 2021, 23:31 »
Τυφωνα εκεινη η ΠΡΟΦ ποτε θα κανει την επομενη εξαγορα ? Εκτος αμα γινει η εισαγωγη της Centevo στο χρηματιστηριο του ΟΣΛΟ, οταν μπορεσεις κανε μια ΤΑ. Σε ευχαριστω εκ των προτερων.

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #182 στις: Ιουλίου 02, 2021, 10:45 »
ΠΡΟΦ ... οταν μπορεσεις κανε μια ΤΑ. Σε ευχαριστω εκ των προτερων.
@ΤΑ-ΠΡΟΦ: Η βάση της μετοχής έχει πάει στο 4,53€ που σημαίνει ότι και μέχρι εκείνη την τιμή δεν χάνει το ανοδικό της κανάλι. Φυσικά προσωπικά δεν πιστεύω ότι μπορεί να πάει τώρα εκεί. Πιο πιθανή είναι μία ισορροπία μεταξύ 4,84-4,98€.
Η αντίσταση έχει πάει στο 5,28€ και σπάζοντας αυτή πάει για ψηλότερα, με πρώτο στόχο τα 5,54€.
Συνοψίζοντας ... όποιος την βρει αγοράζει κάτω από 4,90 και κοντά στο 4,84 ... και σε άνοδο οι βιαστικοί πουλάνε στο 5,26€ και οι υπόλοιποι παραπάνω.

Nernia

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #183 στις: Ιουλίου 05, 2021, 13:47 »
Απλά απογοήτευση η PROFILE

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #184 στις: Ιουλίου 05, 2021, 13:50 »
Απλά απογοήτευση η PROFILE
Σήμερα απογοήτευση όλες οι μετοχές της τεχνολογίας!!!

Nernia

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #185 στις: Ιουλίου 07, 2021, 10:36 »
PROFILE όλο το χρηματιστήριο ανεβαίνει εσύ πέφτεις

santeos

• Newbie
  • *
« Απάντηση #186 στις: Ιουλίου 07, 2021, 11:54 »
Ισως θα πρεπει να προσεξουμε λιγο και την Ιλυδα..Μαλλν στα επιπεδα του 1,30 εκανε γερη βαση ...για την επομενη ανοδο της!!!

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #187 στις: Ιουλίου 07, 2021, 12:41 »
Nernia η Profile δεν κάνει σημαντικούς όγκους στην παρούσα διόρθωση για να την φοβηθούμε. Αυτό που κοιτάμε είναι να μην χάσει το 4,55€ για να μείνει σε ανοδικό κανάλι.
santeos συμφωνώ για ΙΛΥΔΑ. Εάν έχεις παρατηρήσει την έχω αναφέρει πολύ καιρό πριν.
Νομίζω είσαι καινούργιος στο site, οπότε καλώς ήρθες φίλε. Εάν θέλεις γράφεις δύο χρηματιστηριακά λόγια για σένα εδώ.
@INTEK: Εάν την βλέπετε κοντά στα 3€ αγοράστε άφοβα ... όχι όμως αυτοί που δεν θέλουν να μπουν στην ΑΜΚ που πιθανόν να κάνει.

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #188 στις: Ιουλίου 21, 2021, 11:40 »
Παραμένω στην αρχική μου γνώμη, ότι έχουν προοπτική οι εταιρείες Τεχνολογίας-Πληροφορικής ... και φάνηκε καθαρά στην παρούσα πτώση, όπου όποιος είχε αγοράσει ακόμα και στο πρώτο τρίμηνο του έτους, δεν έχασε τίποτα από το κεφάλαιό τους αλλά αντιθέτως καταγράφει ακόμα ικανοποιητικά κέρδη.

@ ΒΥΤΕ: Η ΒΥΤΕ λείπει από το χαρτοφυλάκιό μου και λέω να την προσθέσω τώρα κοντά ... αφού ... μαζί με την Performance και την ΙΛΥΔΑ (τις οποίες τις έχω) έχει καταγράψει την μικρότερη άνοδο στην 5ετία 2016-2021 (πενταετία που σας έχω πει ότι έχουμε μπει σε μακρο-μακροχρόνιο ανοδικό κανάλι). Το ανεκτέλεστο υπόλοιπο της ΒΥΤΕ ανέρχεται σε 40% σε σχέση με πέρσι!!!! πράγμα που θα της φέρει άνοδο και στα καθαρά κέρδη το 2021. Επίσης να σημειώσω ότι τα περσινά κέρδη της ήταν κατά το πλείστον από τον ιδιωτικό τομέα ... και από φέτος διεκδικεί "πίτα" και από τον δημόσιο τομές, όπως πολλές άλλες. Εχθές αγόραζες στα 2,06€.

@ΠΕΡΦ: Την ανέφερα και παραπάνω ... το πιθανότερο να μπει στην κύρια αγορά ... έχει μείνει πίσω σε άνοδο σε σχέση με τις άλλες ... είναι μοναδική στο είδος της!!!

@ΠΡΟΦ: Από πληροφορίες ο κύκλος εργασιών της θα διπλασιαστεί το πρώτο 6μηνο του έτους. Έδειξε καλή αντίσταση στην παρούσα πτώση. Περιμένει υπερδιπλάσια κέρδη. Έχει υποσχεθεί και άλλη καλή εξαγορά στην Ευρώπη. Είναι πολύ καλή εταιρεία στις υπηρεσίες της.

Προσωπικά: Σώθηκα στην παρούσα πτώση διότι άλλαξα το χαρτοφυλάκιό μου από Τράπεζες σε Τεχνολογία στον κατάλληλο χρόνο (ο Αετός γνωρίζει, διότι το συζητούσαμε εκείνη την περίοδο) ... γι' αυτό είμαι ευγνώμων στον κλάδο. Ένας άλλος κλάδος που βλέπω αναγκαστική άνοδο είναι αυτός των Logistics. 

Nernia

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #189 στις: Ιουλίου 21, 2021, 11:47 »
Παράθεση
ΕΠΣΙΛ    10,5000    +1,6800    +19,05%

:o :o

AIAS12

• Sr. Member
« Απάντηση #190 στις: Ιουλίου 21, 2021, 14:47 »
Η ΠΕΡΦ θα ξεκινήσει από τον Οκτώβριο και μετά αναγκαστικά και νομοτελειακά εγώ έχω πουλήσει την μισή θέση αλλά και αυτή που έχω είναι σημαντικη 
Τυφων όταν ξυπνήσουν θα καταλάβουν τη σημενει ΒΟΣΥΣ απλά θέλει υπομονή   

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #191 στις: Ιουλίου 21, 2021, 14:52 »
Τυφων όταν ξυπνήσουν θα καταλάβουν τη σημενει ΒΟΣΥΣ απλά θέλει υπομονή
Προσωπικά την βρίσκω πολύ ενδιαφέρουσα, αλλά δεν κάνει κομμάτια.
Επίσης αυτή τη στιγμή με την πτώση υπάρχουν άλλες ευκαιρίες που θα τρέξουν γρηγορότερα και μετά σκέφτομαι να γυρίσω το κεφάλαιο σε ΒΟΣΥΣ.

santeos

• Newbie
  • *
« Απάντηση #192 στις: Ιουλίου 21, 2021, 16:43 »
Απο τις καλυτερες επιλογες ειναι η Profile!!!!εχει περιθωρια για ψηλοτερα..καλη η συμπεριφορα της στην πτωση και με δεδομενο οτι μοιρασε και το μερισμα...!

santeos

• Newbie
  • *
« Απάντηση #193 στις: Ιουλίου 21, 2021, 16:48 »
Πολυ καλη συμπεριφορα και της ΙΛΥΔΑΣ στο 1,30...αντεξε στη πτωση...Παρατηρω οτι ανεβαινει "σκαλοπατι-σκαλοπατι", ας μου επιτραπει η εκφραση...Φαινεται οτι στο 1,30 εχει κανει μια ισχυρη βαση...

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #194 στις: Ιουλίου 21, 2021, 17:00 »
santeos δικός μου είσαι εσύ ... το έχω ξαναπεί.
Τεχνολογία και τα μυαλά στα κάγκελα λοιπόν  😜 🤪 😂 😎