/* */ /**/

Αποστολέας Θέμα: CENER  (Αναγνώστηκε 75653 φορές)

sofoklis2

• Full Member
Απ: CENER
« Απάντηση #1230 στις: Απριλίου 29, 2023, 12:28 »
Καλημέρα. Είχα αγοράσει 10.000 μετοχες στα 2.6 ευρω (μετά από μιασυζήτηση με τον τυφωνα).
Τωρα έχω 5.000 μετοχες .και είχα βάλει στόχο για πώληση τα 4.7 ευρω.
Είμαι (ευχαριστα) προβληματισμενος. Έφτασε στον στόχο που ειχα βάλει. Από την άλλη οι προοπτικές της εταιρείας είναι μεγάλες. :o :o

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #1231 στις: Μαΐου 02, 2023, 10:57 »
Καλημέρα. Είχα αγοράσει 10.000 μετοχες στα 2.6 ευρω (μετά από μιασυζήτηση με τον τυφωνα).
Είμαι (ευχαριστα) προβληματισμενος.
Την κοίταξα και έχει καλό stop 🛑 εδώ κοντά στα 4,75€ ... εγώ έδωσα και περιμένω να ξαναπάρω ... αλλά έτσι είναι το παιχνίδι μου ... μην πάρω κανέναν στον λαιμό μου.

polis

• Newbie
  • *
« Απάντηση #1232 στις: Μαΐου 17, 2023, 20:09 »
https://cenergyholdings.com/el/new/vasika-oikonomika-megethi-a-triminoy-2023/
Αποτελέσματα τριμήνου CENER.....Καλό βράδυ 😊 😊

santeos

• Hero Member
« Απάντηση #1233 στις: Ιουνίου 14, 2023, 15:50 »
Η μετοχή της Cenergy θα ενταχθεί στην σύνθεση του FTSE-25 στην θέση του ΟΛΠ στην προγραμματισμένη αναδιάρθρωση των δεικτών της αγοράς, την Παρασκευή 16/6, με την Piraeus Sec. να δίνει τιμή στόχο τα 7,50 ευρώ από 6,25 ευρώ και σύσταση για αποδόσεις ανώτερες από αυτές της αγοράς.

Αγιαννης

• Hero Member
« Απάντηση #1234 στις: Ιουνίου 14, 2023, 16:25 »
Σημερα έφυγαν και τα τελευταία  μου συμβ της σενερ..Ειχα πολυ μεγσλη θεςη απο το 2,30 περιπου που συνεχώς έδινα λιγα λιγα  .
Ολα τα τελευταία εχουν γίνει βίο και ελχα και ινκατ (🦅σε άκουσα 😏😏)

santeos

• Hero Member
« Απάντηση #1235 στις: Ιουνίου 15, 2023, 09:16 »
CENERGY: Καλπάζει η μετοχή και με αυξημένους όγκους

Η μετοχή της CENERGY καταγράφει μεγάλες ανοδικές κινήσεις σε καθημερινή βάση και ακόμη μεγαλύτερους όγκους συναλλαγών.

Ετοιμάζει ανακοινώσεις νέων έργων στο εξωτερικό, εισέρχεται με αυξημένη ποσόστωση στον δείκτη υψηλής κεφαλαιοποίησης και απ’ ό,τι μαθαίνουμε έχει μία συνεργασία έκπληξη.

Ιστορικά υψηλά τα κέρδη στο α’ τρίμηνο αλλά φαίνεται ότι θα συνεχιστούν και στο β’ τρίμηνο που ολοκληρώνεται σε μερικές εβδομάδες.

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #1236 στις: Ιουνίου 16, 2023, 00:47 »
Παράθεση
Cenergy: Πιθανό το ενδεχόμενο αύξησης κεφαλαίου, προκειμένου να χρηματοδοτήσει το επενδυτικό της πρόγραμμα χωρίς να αυξήσει περαιτέρω το δανεισμό της.

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #1237 στις: Ιουλίου 03, 2023, 23:04 »

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #1238 στις: Αυγούστου 09, 2023, 14:01 »
Κοντά στα 6,50€ έχει βάση ... και η επόμενη είναι στα 5,98€ .... με ένα σκαλοπάτι στα 6,20€.

Τυφών

• Hero Member

Nernia

• Sr. Member
« Απάντηση #1240 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2023, 21:32 »
https://www.euro2day.gr/news/enterprises/article/2205671/h-hellenic-cables-analamvanei-thn-promhtheia-ypovr.html

Παράθεση
CenergyHoldings ανακοινώνει ότι η HellenicCables, ο κλάδος καλωδίων της, υπέγραψε σύμβαση για την προμήθεια υποβρύχιου καλωδιακού συστήματος μεταφοράς ψηλής τάσης εναλλασσόμενου ρεύματος (exportcablesystem) για το υπεράκτιο αιολικό πάρκοBaltica 2.

Αυτό το σημαντικό έργο πραγματοποιείται από μια κοινοπραξία μεταξύ της Ørsted και PGE PolskaGrupaEnergetyczna,(με ίση συμμετοχή 50-50) η οποία έχει συσταθεί με σκοπό την ανάπτυξη βιώσιμων έργων υπεράκτιας αιολικής ενέργειας.

Στο πλαίσιο της σύμβασης, η Hellenic Cables θα προμηθεύσει 148χλμ. υποβρυχίων καλωδίων τάσης 275kV με μόνωση XLPE. Επιπλέον, στη σύμβαση περιλαμβάνονται οι εργασίες διασύνδεσης, τερματισμού και δοκιμών πριν τη θέση σε λειτουργία, οι οποίες αποτελούν αναπόσπαστο κομμάτι της επιτυχίας του έργου.

Η Ørsted και η PGE αναπτύσσουν το υπεράκτιο αιολικό πάρκο Baltica, με δυνητική συνολική ισχύ έως 2,5GW, το οποίο θα αναπτυχθεί σε δύο στάδια. Το πρώτο στάδιο, αφορά το έργο Baltica 2, το οποίο θα έχει ισχύ 1,5GW περίπου και βρίσκεται στο πολωνικό τμήμα της Βαλτικής Θάλασσας, που εκτείνεται μεταξύ Łeba και Ustka.

Η παραγωγή των υποβρυχίων καλωδίων πρόκειται να ξεκινήσει το 2026, με την παράδοση να αναμένεται μέσα στο πρώτο εξάμηνο του 2027, σύμφωνα με το χρονοδιάγραμμα του έργου. Τα καλώδια θα κατασκευαστούν στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις του καθετοποιημένου εργοστασίου παραγωγής υποβρυχίων καλωδίωντης Hellenic Cables στην Κόρινθο.

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #1241 στις: Σεπτεμβρίου 12, 2023, 17:10 »
America’s Wind-Farm Revolution Is Broken

Επίσης είχε ανεβάσει και άρθρο ο Οικονομικός Ταχυδρόμος τον Αύγουστο:
Το αυξανόμενο κόστος απειλεί τα έργα υπεράκτιων αιολικών πάρκων

... και απ' ότι μαθαίνω έχει προβλήματα σοβαρά η Orsted!!!