/* */ /**/

Αποστολέας Θέμα: Μετοχή VS Μετοχή!  (Αναγνώστηκε 1085 φορές)

Αγιαννης

• Sr. Member
Απ: Μετοχή VS Μετοχή!
« Απάντηση #60 στις: Ιουνίου 02, 2021, 18:49 »
Τυφ.. Η μοη εινςι ενα κλάσμα των ελπε..απλα ητσν γίγαντας κρατικοδίαιτος .Αμα πάρει μπρος..μπορει να ειναι περιπτωςη ΔΕΗ..
Μακάρι για να κερδίσει χρήμα το φιλαράκι μου ο Αετός ... που ξέρεις ... μπορεί να με κεράσει και κανένα παγωτό 😉 😜

ρε εγω σ εχω για ακριβα γουστα...Εγω αυριο πουλαω τη μιση μοη παραγωγα ,αμα ειναι ανοδικη.Πιστευω οτι ολο το νταβαντουρι γινεται λογωΓΣ.Εξ αλλου ενα 20% στο πασραγωγο ειναι σημαντικη αποδοση.

Τυφών

• Sr. Member
« Απάντηση #61 στις: Ιουνίου 02, 2021, 19:36 »
ρε εγω σ εχω για ακριβα γουστα...
Έχεις δίκιο φίλε ... δε θα έλεγα κι όχι σε κέρασμα κανένα ουισκάκι των 3000€ από το Αετόπουλο 😉 😜
... αλλά απ' ότι βλέπω δεν θα ξέρει ποιος θα κεράσει τον άλλον με τέτοια κέρδη που μυρίζομαι ... κοίτα παρακάτω και θα καταλάβεις:
Goldman Sachs: Έρχεται περίοδος ανάκαμψης για ΕΛΠΕ και Motor Oil

... βρε Αετόπουλο λες να παρακολουθούν τις κινήσεις μας;;; Μου το έχεις ξαναπεί αυτό και αρχίζω να το πιστεύω 😂 😂 😂

Φιλε Τυφωνα υπαρχει ΛΟΓΟΣ που σε θεωρω αδερφο.
Που τρέχει ο Λογισμός σου Αετάρα μου 😊 😉
Ευτυχώς πρόλαβα και φόρεσα τα ΣΠΙρούνια μου.

Αγιαννης

• Sr. Member
« Απάντηση #62 στις: Ιουνίου 02, 2021, 22:15 »
δε θα έλεγα κι όχι σε κέρασμα κανένα ουισκάκι των 3000€
Ρε φαταουλα....θα το κατεβάσεις μόνος σου μια μπουκαλα😱😱
γιαυτο ειναι οι φίλοι να μοιραζονται την χαρα του αετού..😂😂

ΥΓ..σίγουρα θα βρεις καποιο  μοναδικο μπουκάλι

Αγιαννης

• Sr. Member
« Απάντηση #63 στις: Ιουνίου 03, 2021, 16:49 »
Ενας σοβαρός λογος που αναθεωρώ  την σκέτη για  πώληση πετρελαίων

https://www.liberal.gr/economy/osa-den-mas-eipe-i-goldman-sachs-gia-ta-elpe-kai-motor-oil/382172

Τυφών

• Sr. Member
« Απάντηση #64 στις: Ιουνίου 03, 2021, 17:04 »
Ενας σοβαρός λογος που αναθεωρώ  την σκέτη για  πώληση πετρελαίων
Φίλε γιατί νομίζεις παίζουμε τις συγκεκριμένες εταιρείες με τον Αετό;;;; Έτσι για πλάκα;;!!! Κοντρίτσα κοντρίτσα αλλά και τα κέρδη κέρδη ... μαζί τα φάγαμε θα λέμε στο τέλος 😜 😂 😂 😂

Αετος21

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #65 στις: Ιουνίου 03, 2021, 20:24 »
Φιλε Τυφωνα πολυ σωστα. Το στοιχημα - στοιχημα αλλα και το χαρτοφυλακιο , χαρτοφυλακιο ( ασε που μπορει να εχω και ΜΟΗ στα μουλωχτα και δεν εχεις παρει μυρωδια ;D ;D ;D ).
Βεβαια ακομη μεγαλυτερη ικανοποιηση θα νιωσω να σου πω και τα καλαντα παραμονη πρωτοχρονιας..... ;D ;D ;D

Τυφών

• Sr. Member
« Απάντηση #66 στις: Ιουνίου 11, 2021, 00:27 »
Παράθεση
Τα στοιχεία από την ανάλυση της Euroxx για τη Motor Oil ήρθαν να μας δείξουν για μια ακόμη φορά πόσο χαμηλότερα αποτιμημένες είναι οι ελληνικές εταιρείες έναντι των ομοειδών τους στο εξωτερικό. Η MOH διαπραγματεύεται σήμερα με EV/EBITDA 6,1x για το 2021 και 4,9x για το 2022, σε σημαντικό discount 11% και 31% συγκριτικά με τον διεθνή ανταγωνισμό. Εξ ου μεταξύ άλλων και η αύξηση της τιμής στόχου στα 21,40 ευρώ από 19 ευρώ μέχρι σήμερα. Στο ταμπλό η μετοχή έχει περίπου 14,8 ευρώ ή 1,6 δισ. κεφαλαιοποίηση.
Τρέμε Αετέ ... τρέμε  :D ;D

Αετος21

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #67 στις: Ιουνίου 11, 2021, 09:17 »
 ;D ;D ;D
Τυφωνα βλεπω αρχισες παλι την εκστρατεια. Εως τις 30/6 οτιδηποτε μπορει να συμβει. Το βλεπω εγω το εργο απο τωρα. Στις 29/06 θα μου αρχισεις εχω πολυ δουλεια θα ειμαι εκτος και τα σχετικα... ;D ;D ;D

sofoklis2

• Newbie
  • *

Τυφών

• Sr. Member
« Απάντηση #69 στις: Ιουνίου 13, 2021, 01:16 »
Τυφωνα βλεπω αρχισες παλι την εκστρατεια.
Δεν ακούω καλά τι λες Αετέ 🦅 ... έχει πολύ αέρα 💨 εδώ στην Κομοτηνή 😜 😂 😂

Παράθεση
Οι Όμιλοι ΜΟΤΟΡ ΟΙΛ και ΓΕΚ ΤΕΡΝΑ ανακοινώνουν τη συνεργασία τους για την από κοινού ανάπτυξη, κατασκευή και λειτουργία του νέου υπερσύγχρονου Αεριοστροβιλικού Σταθμού Συνδυασμένου Κύκλου με καύσιμο το φυσικό αέριο, εγκατεστημένης μικτής ισχύος 877 MW, στη ΒΙ.ΠΕ. Κομοτηνής. Πρόκειται για μία από τις σημαντικότερες επενδύσεις στην ελληνική αγορά ενέργειας, ύψους 375 εκατ. ευρώ, που θα δημιουργήσει περίπου 500 θέσεις εργασίας κατά τη διάρκεια της περιόδου κατασκευής και 100 κατά την περίοδο λειτουργίας.

Τυφών

• Sr. Member
« Απάντηση #70 στις: Ιουνίου 18, 2021, 00:01 »
Υπεγράφη η σύμβαση Δέσμευσης μεταξύ ΔΕΣΦΑ και Διώρυγα Gas
Αετέ ... ετοίμαζε σιγά σιγά τα κεράσματα 😜 😂 ... θα γίνει 🐎

Αετος21

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #71 στις: Ιουνίου 18, 2021, 11:54 »
Φιλε Τυφωνα, δεν εχω να προσθεσω κανενα σχολιο, καθως ο μηνας δεν μου παει καλα. Αλλα οπως ειχα πει εχει αρκετες συνεδριασεις ακομη εως τις 30/6. Ανασυνταξη δυναμεων κανω και θα κανω αντεπιθεση ;D ;D ;D
Οσο για τα κερασματα , κερδισω χασω το στοιχημα ειναι δικα μου. Δεν μπορω να αγνοησω τα οσα μου εχεις μαθει μεσα απο τις συνομιλιες μας.