/* */ /**/

Αποστολέας Θέμα: Τι θα πιούμε για τη νίκη;  (Αναγνώστηκε 2288 φορές)

Τυφών

• Hero Member
Τι θα πιούμε για τη νίκη;
« στις: Μαΐου 16, 2021, 23:44 »
Λοιπόν αλάνια ... φτιάχνω topic για να ανακοινώνουμε πως εορτάζουμε μία κερδοφόρο πώληση κατά κύριο λόγο ... ή ένα καλό spread ... ή και μία αγορά που μας δίνει έστω και λογιστικά καλά υποτιθέμενα κέρδη!

Τυφών

• Hero Member
Απ: Τι θα πιούμε για τη νίκη;
« Απάντηση #1 στις: Μαΐου 17, 2021, 00:05 »
Μετά από πώληση του 1/3 της ΑΛΦΑ μου τη βδομάδα που μας πέρασε πάνω από 1,30€ ... και αφού μου έδωσε πολλά κέρδη μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα ... θεώρησα πικάντικη την πώλησή μου και άνοιξα μία ...

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #2 στις: Μαΐου 20, 2021, 16:16 »
Αγόρασα μία μπύρα ... που λέει ο ΛΟΓΟΣ ... και την πάγωσα σε ένα ψυγείο της ΙΝΤΕΚ 😉 😜
Schneider Weisse

Είναι μπύρα ale, aνήκει στην κατηγορία τύπου μπύρας Weissbier, δηλαδή είναι μπύρα διπλής ζύμωσης που χρησιμοποιείται σιτάρι κατά την παρασκευή της.
Ο παραδοσιακός τρόπος ζύμωσης, κατά την συνταγή του δημιουργού της Georg Schneider I, σε ανοιχτές δεξαμενές και η επαναζύμωση στην φιάλη, εγγυώνται την ιδιαίτερη γεύση αυτού του τύπου μπύρας ενώ αποτελούν σημαντικό παράγοντα για την διασφάλιση της υψηλής ποιότητας της.

Είναι τόσο ωραία που πάω να χάσω τον Logismo μου!!! 🤪

Αγιαννης

• Hero Member
« Απάντηση #3 στις: Μαΐου 20, 2021, 17:15 »

Αν πας κατα Βόλο μεριά πήγαινε και παρε Πλάστιγγα μπυρα ...εχει απ ολους τους τύπους ο τυπάκος και Αle veis και πες μου..

Τωρα αν μου επειτρεπεις Τυφώνα μια παρατήρηση φιλική,γιατι  το ξανάκανες με την άλλη την βελγική ,κανεις ενα μεγσλο βαςικο λαθος .Δεν πίνετε παγωμένη ..Την έκαψες παγωμένη αυτη τη μπυρα..Αυτες θελουν ειδική μεταχείριση ,δλδη την ανοίγεις ελαφρά κρύα ,Ρίχνεις λίγη στο ποτήρι ίσα που να ξεθυμσνει ,μετα στριφογυρνάσ το μπουκάλι μέσα στις δυο παλάμες σου για λιγα λεπτα για να ανεβάσει τα αρώματα με τη ζεστη των χεριών σου και μετα λίγη λίγη στο ποτήρι σου και..εβιβα
Εύχομαι να πιεις μια κερασμενη  απο τον αετό..αν. Και.  Κομμάτι  δύσκολο (θάναι παντως η. Πιο γλυκιά)

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #4 στις: Μαΐου 20, 2021, 17:41 »
Αν πας κατα Βόλο μεριά πήγαινε και παρε Πλάστιγγα μπυρα ...

Τωρα αν μου επειτρεπεις Τυφώνα μια παρατήρηση φιλική,γιατι  το ξανάκανες με την άλλη την βελγική ,κανεις ενα μεγσλο βαςικο λαθος .Δεν πίνετε παγωμένη ....
Ευχαριστώ Αγιάννη για την Πλάστιγγα ... θα τις δοκιμάσω όλες ... και θα σου πω.

Όσο για το παγωμένη, το γνωρίζω ... απλά ήθελα να κάνω λογοπαίγνιο με την Ideal ... αφού και για αυτήν άνοιξα την μπύρα ... σου δίνω τον ΛΟΓΟ μου.

@Αετός: Με τον βασιλιά των αιθέρων θα πίνουμε μαζί τις μπύρες ... αφού μαζί θα τρώμε τα κέρδη 😜

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #5 στις: Μαΐου 23, 2021, 20:03 »
Ετοιμάζομαι για να ανάψω καλό πούρο αύριο το βράδυ.
Τώρα ακόμα δεν σας αποκαλύπτω τίποτα ... εκτός από την μάρκα του πούρου ... κι ότι θα το συνοδεύσω με ουίσκι.

ΝτΑρτανιαν

• Hero Member
« Απάντηση #6 στις: Μαΐου 23, 2021, 20:51 »
Τυφωνα εσυ με ΜΟΗ εγω με ΕΛΠΕ , ηταν αναμενομενο να μην συμφωνουμε και στα πουρα. COHIBA εσυ MONTECRISTO εγω 8) 8) 8)

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #7 στις: Μαΐου 23, 2021, 20:59 »
Τυφωνα εσυ με ΜΟΗ εγω με ΕΛΠΕ , ηταν αναμενομενο να μην συμφωνουμε και στα πουρα. COHIBA εσυ MONTECRISTO εγω 8) 8) 8)
Στα πούρα μπορεί να μη συμφωνούμε ... αλλά μαζί θα τα κάνουμε  ;)
...περίμενε κι έρχεται  :) 8)

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #8 στις: Μαΐου 25, 2021, 01:00 »
Δεν είναι και λίγο ένα +16% μέσα σε μία νυκτί ... Α κέρδος θα 'λεγα και το μυαλό μου πήγε απευθείας στο κτήμα Α, αλλά δε μου κόλλαγε με τα πούρα που είχα ήδη σπίτι ... γι' αυτό αγόρασα ένα ABERLOUR 12 Double Cask Matured, Single Malt φυσικά.

Παράθεση
To Aberlour 12 ετών έχει ωριμάσει σε παραδοσιακά δρύινα βαρέλια και βαρέλια sherry τα οποία επιλέγονται με ειδική διαλογή κάθε χρόνο. Το Aberlour ωριμάζει για τουλάχιστον 12 χρόνια και έπειτα, γίνεται ο συνδυασμός των βαρελιών. Τα παραδοσιακά βαρέλια επιτρέπουν στο λεπτό και διακριτικό χαρακτήρα του Aberlour να αναπτυχθεί, ενώ τα δρύινα sherry βαρέλια προσθέτουν νότες χρυσαφένιου χρώματος καθώς και μια βαθιά, πλούσια γεύση. Το δημοφιλές αυτό malt ουίσκι έχει τα ιδανικά επίπεδα από το μπαχαρικό sherry χωρίς να γίνεται υπερβολικά βαρύ. Στο τελείωμα του υπάρχει μια ευχάριστη πικρή χροιά πριν αυτό γίνει πολύ γλυκό, παρέχοντας απόλυτη ισορροπία.

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 13, 2021, 00:22 »
ΛΕΒεντάΚος  έγινα αυτή την βδομάδα και μπήκα σε δίλημμα ... ουίσκι ή μπύρα;;;!!!
Τελικά κατέληξα σε μύρα ουίσκι ... από το Δοξάτο ...
... καλούτσικη θα έλεγα και τίποτα παραπάνω!

Johnnies' Beer

ΥΓ: Καλά βρε παιδιά ... μόνο εγώ πουλάω;;;;!!! Αναρωτιέμαι γιατί κανένας δεν ανεβάζει τίποτα!!!

Αγιαννης

• Hero Member
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 14, 2021, 22:15 »
Τυφώνα στην ινλοτ αμα παει 070,τι θα παρεις?

Τυφών

• Hero Member
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 14, 2021, 23:02 »
Τυφώνα στην ινλοτ αμα παει 070,τι θα παρεις?
Αυτό ...
... και θα το πιούμε μαζί 😉
... θα δώσουμε κι ένα σφηνάκι στον Αετό 😜

Αγιαννης

• Hero Member
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 15, 2021, 00:32 »
😱😱😝😝

ΝτΑρτανιαν

• Hero Member
« Απάντηση #13 στις: Ιουνίου 15, 2021, 13:23 »
 ;D ;D ;D Ετσι ειναι οι φιλοι .
Το εχω βρει και σε τιμη ευκαιριας μονο 460.000 $.
Τυφωνα με αυτα τα χρηματα δεν κανουμε ΔΠ για placement στην ΛΟΓΟΣ  ;D ;D ;D

ΝτΑρτανιαν

• Hero Member
« Απάντηση #14 στις: Ιουνίου 15, 2021, 14:42 »
Τυφωνα επειδη εισαι αδερφος και παντα σκεφτεσαι το φιλαρακι σου τον Αετο :o :o :o, εγω θα σου κανω δωρο το πετρελαιο θερμανσης, εφ ορου ζωης, οταν θα πραγματοποιηθουν τα στρατηγικα πλανα μετασχηματισμου  της Paneuropean στον πετρελαιακο κολοσσο και αυτος ειναι ενας και λεγεται ΕΛΠΕ. Η δικια σου ενας ομιλος ειναι.... ;) ;) ;)