/* */ /**/

Αποστολέας Θέμα: ΕΥΡΩΒ_εποχή MSCI  (Αναγνώστηκε 1160 φορές)

Αγιαννης

• Hero Member
Απ: ΕΥΡΩΒ_εποχή MSCI
« Απάντηση #15 στις: Οκτωβρίου 19, 2021, 16:52 »
Αν και η ευρω δειχνει πιο έτοιμη απο καιρο (μαλιστα θα δώσει και πρωτη μερίσματος 22) εμένα το ενδιαφέρον θα ειναι στην Α,όπου δεν θαχω θεμα με ΑΜΚ
Οι πληροφορίες μας λεν οτι ο πακιστοανοκαναδος αφού πρωτα ξαναπάρει πσω την ΓΚΡΙΒΑΛΙΑ θα αποχωρήσει απο την ευρω η οποια αμεσα θα χρειαστεί ΑΜΚ μετα την αποχώρηση της παραπανω 1,2 δις περιπου

Τυφών

• Hero Member
Απ: ΕΥΡΩΒ_εποχή MSCI
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 03, 2021, 00:42 »
Βλέπουμε ότι από τον Μάρτιο η EuroBank είναι σε καθαρό ανοδικό κανάλι και περιμένουμε την νέα της κορυφή μεταξύ 0,886 και 0,935€.
Τώρα το 0,935€ δείχνει πολύ δυνατό να πραγματοποιηθεί αφού συναντιούνται δύο γραμμές ... η πάνω γραμμή του ανοδικού καναλιού και η λεπτή πράσινη γραμμή της νέας βίαιης ανοδικής κίνησης που τεκμηριώνεται με μία γραμμή που δεν την έβαλα (ξέχασα  :P) η οποία αρχίζει από της 20 Αυγούστου και είναι ακριβώς παράλληλη με την λεπτή πράσινη γραμμή και τελειώνει και αυτή κοντά στο 0,935€.
Επιτευχθεί και το 0,935€ με το παραπάνω ... κι εγώ είμαι πλέον εκτός μετοχής αφού παίζω με στόχους. Καλή επιτυχία σε όσους είναι ακόμα μέσα ... ίσως κάποια στιγμή ξαναμπώ. Πάντως θα κάνω ΤΑ για εσάς όταν το θεωρώ σκόπιμο.
Δεν έχετε όμως παράπονο ...